Facebook
Google
Twiter
צרו קשר
Contact us:
+972-584277788

7 יתרונות לצילום וידאו במצלמת DSLR

7 סיבות לצילום וידאו במצלמת DSLR

 

"שלום, הגענו לצלם דימה פצ'ינסקי? תקשיבו, אנחנו מתחתנים בקרוב וקצת הלכנו לאיבוד! חבר שלנו לקח צילום DSLR וקיבל סרט של חצי שעה, חברה שלנו לקחה וידאו כתף וקיבלה גם סרט של שעה וגם סרט של 3 שעות, זוג חברים נוסף לקחו גם את ה-DSLR וגם את מצלמת הכתף, השכנה שלנו פרקה את הכתף אתמול, אבל זה לא קשור עכשיו, רק תסבירו לנו בבקשה, מה ההבדל בכלל בין צילום וידאו במצלמת כתף לבין צילום וידאו במצלמת DSLR? מהי כמות המוזמנים שמצדיקה 2 צלמי וידאו? האם השיקול על מספר הצלמים קשור בכלל לכמות המוזמנים? מה אתם אומרים? אולי אנו צריכים לקחת רחף ו-DSLR? אולי כתף ו-DSLR? אולי זוג כתפיים? אולי זוג צלמים מרחפים? אהההה! הצילו!!!"
 
אני לא מאשים אתכם, חברים, בשביל זה אני כאן, לעשות לכם סדר בבלאגן, מבלי להיכנס ליותר מדי פרטים טכניים ומשעממים. במאמר זה אסביר לכם, בפשטות ובאופן ברור, על היתרונות של צילום וידאו DSLR לעומת צילום וידאו במצלמת כתף.
 
אבל, עוד לפני כן, ברצוני לענות על שאלה שרבים מכם שואלים אותי מדי יום, האם צילום וידאו ב-DSLR מתאים גם לצילום תיעודי של אירוע ארוך ומקיף כמו חתונה? זוהי שאלה שכמעט תמיד נשאלת על ידי זוגות שחשובה להם לא רק הזווית האמנותית שמצלמתDSLR  מציעה, אלא ביחד עם זאת הם גם מעוניינים לקבל צילום של כל האירוע בשלמותו.
אולי כתשובה עלי לפרט לכם כאן את החבילה המדהימה שמקבל כל זוג שמזמין אצלי צילום וידאו לחתונה, באמצעות מצלמת DSLR:
- קליפ סלון כלות וצילומי חוץ
- קליפ חופה וכתובה
- קליפ רחבת הריקודים
- קליפ סיכום אירוע (Highlights)
- סרט קצר (45 דקות)
- סרט באורך 3 שעות
* אתם אלו שבוחרים את שירי הרקע עבור כל 4 הקליפים שלכם!
* כל הקליפים והסרטים מעובדים וערוכים ברמה מקצועית גבוהה!
 
 
אני מניח שפירוט זה עונה לכם על השאלה שציינתי, האם צילום אירוע באמצעות מצלמת DSLR מכסה אירוע כמו חתונה? התשובה היא: כל-כך כן!
 
"אוקי, דימה", אתם תאמרו לי עכשיו, "אולי תסביר לנו סופסוף מה כל-כך מיוחד ב-DSLR  הזה?"
הנה זה, במיוחד בשבילכם:
 
1. חיישן גדול = רגישות גדולה לאור!
למצלמות DSLR יש חיישן גדול יותר ממצלמותHD  מיושנות. לא אשגע אתכם בהסבר הטכני, אלא אגש ישירות אל המשמעות: מצלמות DSLR  פשוט מצלמות טוב יותר מאשר מצלמות וידאו רגילות, כי החיישן הגדול שלהן מאפשר צילום איכותי גם בתנאי תאורה קשים. אני לא חושב שבזמן חתונה כיפית ומרגשת שלכם אתם צריכים אותנו שנסנוור אתכם עם פרוז'קטורים עוצמתיים, כאילו אתם בעיצומה של חקירת שב"כ מטלטלת. לא. מצלמות ה-DSLR מאפשרות לנו להביא לכם תוצאות ברורות ואיכותיות ביותר, גם כשהתאורה מסביב חלשה.
 
2. עדשות מתחלפות = גיוון צילומי ואיכות אופטית!
בניגוד למצלמות וידאו ישנות, שמגיעות עם עדשה ייעודית אחת קבועה, שביננו, היא לא יכולה לענות על כל הצרכים השונים של האירוע, במצלמותDSLR  אני יכול לספר את סיפור האהבה שלכם, כמו סרט של ממש, בזכות היכולת להחליף עדשות לפי הצורך, בקלות, כשבכל עדשה אני מבצע שימוש שיביא לכם תוצאה שונה וייחודית, בהתאם לסיטואציה שאני מעוניין לצלם והסיפור שאתם רוצים שאספר.  
 
3. פוקוס ידני = צילום מקורי ואמנותי!
במצלמות הוידאו הישנות הפוקוס הוא אוטומטי, על ידי העדשה הקבועה שאינה ניתנת לשינוי. בצילום וידאו במצלמתDSLR  אני יכול לכוון את הפוקוס באופן ידני. זו פונקציה חשובה מאוד, שמאפשרת לי לבצע משחקי פוקוס אמנותיים, שמוסיפים ריגוש ודרמה לחוויית הצפייה כולה.
 
4. ISO משתנה = שליטה טובה יותר בתאורה!
אין סיכוי שאצלם אתכם בחושך ואנחנו נראה רק את העיניים שלכם זוהרות שם בחשש, כמו זוג חתולים שמתחבאים בשיחים, כי במצלמותDSLR  אני יכול לשלוט ברמת רגישות החיישן אל האור שנקלט בצילום הוידאו. אז בין אם מדובר בצילום וידאו בתאורה חזקה מדי באור יום ובין אם מדובר בצילום וידאו במקום עם תאורה חלשה מדי, אני יכול לשנות כרצוני את הגדרת הרגישות של המצלמה אל האור ובכך לשמור על צילום איכותי גם בתנאי תאורה שאינם אידיאליים.
 
5. שליטה במהירות הצילום = צילום איטי מדהים!
במצלמות הוידאו הדיגיטליות של הדור הקודם מהירות הצילום היתה קבועה, כך שכל מעבר להילוך איטי היה מביא לכם תוצאה של סרטון "מקרטע" ולא רציף וחלק. היום, עם צילום אירועים במצלמת DSLR, ביכולתי לקבוע את קצב הצילום, כך שיהיה ניתן לקבל הילוך איטי חלק ואיכותי, ברמות שעולם הצילום לא הכיר קודם.
 
6. קומפקטיות של ציוד = זוויות צילום חדשות!
בעבר הלא רחוק, כשהיינו מגיעים לצלם חתונה במצלמות וידאו ישנות של כתף ורחף וכו', ציוד העזר של מצלמות הוידאו היה כל-כך מגושם, עד כדי כך שהוא היה מגיע בטנדר ענק! היינו נראים כמו צוות שלFBI  שהקים חפ"ק מעקב על החתונה שלכם. הציוד הרב והמסורבל הגביל לגמרי את יכולת התנועה והמקוריות שלנו בחתונה, כי כל שינוי מיקום שלכם דרש מאיתנו לוגיסטיקה טכנית. היום, בצילום וידאו במצלמת DSLR, ציוד העזר כל-כך קומפקטי, כך שיש לי חופשיות רבה יותר בבחירת זוויות צילום מקוריות, מעניינות, מהירות להעמדה ולביצוע.
 
7. חיסכון בעלויות = רווח שלכם!
בזמן שבעבר, כל ציוד וידאו היה ייעודי ויקר מאוד כי הוא היווה פרוצדורה שונה לחלוטין מצילום הסטילס, היום, צילום וידאו במצלמת DSLR  הופך את כל חבילת הצילום שלכם למשתלמת כלכלית הרבה יותר, כי אנחנו בעצם משתמשים לצילום וידאו באותו הציוד בו אנו משתמשים לצילום סטילס ואתם אלו שמרוויחים, גם באיכות, גם במקוריות, גם במחיר.
 
נקודה אחרונה ואולי החשובה ביותר: על אף כל היתרונות שפירטתי לכם כאן - מצלמת DSLR היא עדיין רק מצלמה.
צלם שנושם מצלמת DSLR לארוחת בוקר, צלם שמעוניין ויודע לא רק לתעד, אלא ממש לספר את הסיפור שלכם, לזוז איתכם, להפעיל אתכם, לנשום ולהרגיש איתכם את היום הזה - שם נמצאת האיכות של התוצאה.
 
אשמח אם תצרו איתי קשר בכל שאלה או התלבטות שאולי יש לכם. אשמח לסייע ולתת לכם שירות והצעה, שתפורים היטב להגשמת היום המיוחד הזה שלכם.

הערות:

צרו קשר: