Facebook
Google
Twiter
צרו קשר
Contact us:
+972-584277788

8 טיפים איך לבחור צלם לחתונה

המדריך שיעזור לכם לבחור את הצלם לחתונה הטוב ביותר

אז היום הגדול שלכם מתקרב. למעשה, כשאף אחד לא מסתכל, אתם אפילו כבר מתרגלים, בצחוק נבוך כזה, האחד על השנייה, את "אשתי" ו"בעלי", מגחכים על כמה "זקן" זה נשמע, ובינתיים, בין שלל המטלות, הרכבתם לכם גם רשימה של צלמי חתונות מומלצים, רק שהגיע הזמן להחליט ולשריין עם אחד מהם את התאריך ואתם מרגישים קצת אבודים בין מגוון הצלמים שריכזתם.
נחשו מה - זה הרבה יותר פשוט ממה שחשבתם וזה לא רק מחיר. הנה מספר טיפים שיש לי אליכם , שבהחלט יכולים לסייע לכם להגיע אל ההחלטה הטובה ביותר עבורכם. (:

1. תיק העבודות של הצלם לחתונה
בינינו, זה באמת פשוט להסביר עד כמה זה חשוב: אם כל צלם חתונות הוא חנות, אז תיק העבודות הוא בעצם חלון הראווה של החנות שלו. כשזה נוגע לצילום חתונה, תיק העבודות הוא הרושם הראשוני, האינדיקציה העיקרית, האם להרים אליו טלפון ו"להיכנס אל החנות" שלו והאם הצלם הזה פוטנציאלי מספיק כדי להיות הפרטנר שלכם ביום החשוב הזה.
הטיפ שלי אליכם הוא, כשאתם גולשים באתרי הצלמים, הסתכלו על צילומים ממספר חתונות אצל כל אחד מהצלמים שלגביהם אתם מתלבטים, כך שתוכלו למצוא עקביות ויזואלית בגישה של הצלם חתונה אל הזוג, בסגנון הצילום, בעריכה וההגשה של הצילומים, באופן שמדבר אליכם.
 
2. זיהוי סגנון הצילום של הצלם
בהמשך לסעיף הקודם, כשאתם מתבוננים באתרים של צלמים מומלצים, שימו לב לסגנונות הצילום השונים של כל צלם וצלם. צילום חתונה 
יש צלמי חתונות שנמשכים יותר לתיעוד בסגנון הומוריסטי ויש צלמי חתונות ששואבים את הזוג אל הווייב הרומנטי והקלאסי, המקורי. יש כאלו שמצלמים ומגישים בסגנון רטרו פסטלי, יש כאלו שדווקא נמשכים אל הגשה עתידנית עתירת אפקטים. הסגנונות הם רבים, אבל איך שלא תהפכו את זה, אתם תחליטו איזה מכל הסגנונות הוא הנכון ביותר עבורכם, כי זה מאוד קשור גם לאופי האישי והזוגי שלכם.
הטיפ החשוב ביותר שיש לי עבורכם בנושא סגנון הצילום: היו כנים, קודם כל עם עצמכם, כי בגדול, יש צלמי חתונות שמצלמים בסגנון מבויים ופחות סומכים על הספונטניות שלכם, כי בתוך כל הלחץ המובן שלכם ייתכן שאינה תתקיים, כשלעומתם יש צלמי חתונות שמעדיפים לצלם בסגנון דוקומנטרי, פחות להתערב, כי הם חושבים בדיוק להיפך, שדווקא הלחץ וההתרגשות שלכם הופכים אתכם להיות אתם.
עם יד על הלב, אתם לא יכולים להיות בו זמנית שני הסגנונות שציינתי. או שאתם הספונטניים או שאתם המבויימים. אתם לא יכולים לרקוד כאן על שתי חתונות, מספיקה לכם אחת, לא? (:
 
3. המלצות
מותר לצלם חתונות להיות איש שיווק מעולה, אבל לדעתי תמיד עדיף להסתמך גם על לקוחות שחוו אותו בפועל, כשהם עברו בדיוק את אותו התהליך שאתם עוברים עכשיו, לכן בקשו וחפשו אחר המלצות של זוגות אמיתיים על הצלם המומלץ איתו אתם מעוניינים לסגור.
 
4. אינטראקציה ביניכם לבין הצלם
הצלמים ששורדים את הסלקציה המוצדקת שביצעתם עליהם בסעיפים הקודמים, זוכים להצטמצם אל השניים-שלושה הסופיים. זה כבר שלב הפגישות. לבדוק את הזרימה ביניכם, להבין ממנו באיזה אופן הוא ביצע את צילום החתונה אצל זוגות אחרים וכמובן להתרשם פרונטלית מהבן אדם.
אני רוצה לפשט לכם משהו מאוד חשוב: אם אתם מרגישים שהתקשורת, הזרימה, האינטראקציה, הכימיה, ביניכם לבין הצלם חתונות, עולות על במפרים בכל חמש דקות כבר בפגישה הראשונה שלכם - סביר להניח שזה לא הצלם לחתונה שצריך להיצמד אליכם לאורך כל היום החשוב שלכם. כמעט תמיד כמדובר על צלמי חתונות מומלצים תרגישו זרימה הרבה יותר חיובית ונכונה מהכיוון שלהם. ובינינו, כמה אנשים אתם מכירים שבוחרים לצאת לטיול של החיים שלהם עם גלגל שמפונצ'ר כבר מהקילומטר הראשון?
 
5. שאלות חובה בפגישה עם הצלם
על כל אלו ושאלות נוספות בנוגע לצילום חתונה, לקבל ביטוי בהסכם החתום ביניכם: האם הצלם לחתונה הספציפי הזה מגיע לצלם אתכם ולא מישהו מטעמו? | מספר הצלמים שמגיעים, סטילס ווידאו | האם הצלם עובד עם צוות קבוע או משתנה (משפיע ישירות על רמת המקצועיות שהוא יכול להבטיח לכם) | מפרט טכני של האלבומים, כמות, מידות, איכות | כמות התמונות שתקבלו כמינימום, האם כולן מעובדות או רק חלקן | כמות ואיכות הקליפים והסרטים | זמני אספקת החומרים שלו אליכם | זמני התשלום שלכם אליו, מקדמה ותשלום סופי וכו'.
אלו שאלות שפשוט חובה עליכם לוודא, גם אם הכל זורם נפלא עם הצלם, מה זה זורם, בא לכם להתחתן איתו! (למרות שזו קצת בעיה, כי אם תתחתנו איתו, מי יצלם את שלושתכם? מה, תתחילו לחפש מחדש?! אתם כבר בטיפ מס' 6 עוד שנייה, לא חבל?)
 
6. תיאום ציפיות גיאוגרפיות
כשאתם בוחנים מול הצלם הפוטנציאלי את הרעיונות שלו לסשן צילומי החוץ, אני ממליץ שתוודאו שלצלם שלכם יש מושג לגבי האזור בו תסתובבו, על מנת שתוכלו להפיק את המיטב בזמן המועט שעומד לרשותכם בין סלון הכלות להגעה לאולם. הרי צלם לחתונה במרכז, גם אם הוא טוב ומומלץ, לא בהכרח יכיר אזורים מרוחקים יותר (וגם להיפך). לכן הטיפ שלי הוא להביע את השאלה בקול ולוודא שהלוקיישנים והרעיונות שלו נשמעים לכם ומרגישים לכם טוב.
 
7. "צלם, תכיר, זה דוד שלי, דוד איך קוראים לו..."
אני יכול להבטיח לכם משהו: לא משנה עד כמה הצלם שלכם מומלץ ומושלם, אין סיכוי שהוא יזהה לבדו, בטלפתיה, את כל הקרובים שחשוב לכם שהוא יתמקד דווקא בהם, הרי אין לו איך לדעת שההוא עם השפם שמפרק שם את הבופה, הוא דוד יקר שגם פינק אתכם בצ'ק מטורף ובקושי קיבל התייחסות בצילומים. מצד שני, אני באמת לא חושב שאתם צריכים להעסיק את עצמכם עם זה יותר מדי ביום הגדול שלכם. הטיפ שלי: סנג'רו את אחד מבני המשפחה לתפקיד השדכן, תפקידו יהיה לעדכן בשקט את הצלם בקרובי המשפחה השונים שחשוב לכם שיצולמו יותר מאשר שאר האורחים בחתונה.
 
8. "מזל טוב" הוא לא רק מזל.
כן, בדיוק כך. לעיתים קרובות מזל טוב הוא גם תוצאה של תכנון יסודי, כנות עצמית, רגישות, הבנה והקשבה לעצמכם, תוך כדי התאמת עצמכם למציאות הסובבת אתכם. צלם לחתונה במרכז, בצפון או בדרום - צלם טוב לחתונה, יכיר את הטיפ הזה וידע לעשות בו שימוש מרגש, ביום הגדול שלכם.
 
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בכל שאלה או בירור, אשמח לעמוד לשירותכם ואם יהיה ביננו קליק, אז לגמרי אשמח להיות זה שיצור בינינו ועבורכם - עוד הרבה קליקים, לצילום החתונה שלכם.